Tirebolu Mutfağı

Tirebolu mutfağı diğer karadeniz il ve ilçelerinde olduğu gibi genellikle bitki ağırlıklı bir görünüm vermektedir, her ne kadar et ve hamur işlerine de yöre mutfağında oldukça sık rastlansada genel anlamda yörede yetişen bitkilerden oluşan oldukça sağlıklı bir beslenme çeşiti bulunmaktadır.

Tirebolu Mutfağı

      Tirebolu mutfağı diğer karadeniz il ve ilçelerinde olduğu gibi genellikle bitki ağırlıklı bir görünüm vermektedir, her ne kadar et ve hamur işlerine de yöre mutfağında oldukça sık rastlansada genel anlamda yörede yetişen bitkilerden oluşan oldukça sağlıklı bir beslenme çeşiti bulunmaktadır. Tirebolu Mutfağı içerisinde başlıca sayabileceğimiz yemek çeşitleri içerisinde, Kiraz tuzlusu kavurması, diken ucu, fasulya diblesi, kara lahana yemeği, Hoşuran kavurması, mısır ekmeği gibi yemekler bulunmakta bu yemek çeşitlerini ilerleyen yazılarımızda sizlere ayrıntılı olarak tanıtıp tariflerinide vereceğiz. Tirebolu Mutfağı arasında unutulmaya yüz tutmuş bazı lezzetleride sizler için araştırdık ve konu başlığı altında bu yemekler ve tariflerini sizlerle paylaşacağız, bir yöre için çok önemli olan mutfak kültürü, biz Tirebolu halkı içinde çok önemli bu nedenle yemeklerimiz ve diğer mutfak kültürümüzü sizlere tanıtmaktan memnuniyet duyduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

      Tirebolu Mutfağı hakkında bizim gözden kaçırdıklarımız veya araştırmamız sırasında hatırlayamadığımız olan tarifler veya yayınlanmasını istediğiniz mutfak kültürümüzle ilgili materyalleri bizimle paylaşırsanız kaynak kişi olarak gönderenin adının yer aldığı konu olarak paylaşmaktan kaçınmayız.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0